Öğrencimize IEEE Antennas and Propagation Society Hibe Desteği

by Suat Aksu | Eyl 01, 2023
EHMB Öğrencimize IEEE Project Grant Award ... ayrıntılar
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Lisans Öğrencimiz Uğur Berkay Çalışkan Doç. Dr. Tuba Yılmaz Abdolsaheb ve Dr. Öğr. Üyesi Cemanur Aydınalp’in danışmanlığında vücut dokularının dielektrik özellikleri hakkında hazırladığı "Temperature-Dependent Dielectric Properties of Tissue Mimicking Materials" başlıklı proje önerisiyle 2023 AP-S Undergraduate Summer Research Scholarship (3000$, https://ieeeaps.org/education/education-research-travel-grants ) desteği almaya değer görülmüştür. 

Öğrencimizi ve danışman öğretim üyelerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Kaynaklar:
İlgili İTÜ Haberi: Öğrencimizin Projesine IEEE Desteği 
İlgili AP-S Undergraduate Summer Research Scholarship İlanı Duyurusu: https://ieeeaps.org/education/education-research-travel-grants 


555x320-ehmb-ogrencisin-ieee-hibe-destegi-2023
İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

electronic

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında veri, ses ve video gibi bilgilerin işlenmesi, iletilmesi, algılanması, saklanması, bu işlevleri yerine getirecek elektronik düzen ve sistemlerin tasarımı, antenler ve elektromagnetik alan ve dalga kuramları ve uygulamaları, yarı iletken elektronik elemanların fiziği ve üretim teknolojileri ile uğraşan, hızla gelişen elektronik ve telekomünikasyon teknolojilerine ayak uyduracak bilgi birikimi ve bilimsel formasyona sahip mühendisler yetiştirilmektedir.

electronic abet akreditasyonu

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır. ABET Akreditasyonu sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.