Mezunumuza 2023 IEEE Türkiye Doktora Tez Ödülü

by Suat Aksu | Ağu 28, 2023
Doktora Mezunumuza IEEE Türkiye Tez Ödülü

İstanbul Teknik Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Anabilim Dalı, Telekomünikasyon Mühendisliği Doktora Programı 2022 Mezunu Dr. Olfa Ben Yahia Prof. Dr. Güneş Karabulut Kurt danışmanlığında ve Doç. Dr. Eylem Erdoğan (İstanbul Medeniyet Üniversitesi)  eş danışmanlığında hazırladığı "Physical layer security performance of satellite networks / Uydu ağlarının fiziksel katman güvenlık başarımı" başlıklı doktora teziyle 2023 yılı IEEE Türkiye Doktora tez ödülüne layık görülmüştür. 

Mezunumuzu ve danışman öğretim üyelerini kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

Kaynaklar:
İlgili IEEE Türkiye Haberi: 2023 IEEE Türkiye Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu
İlgili İTÜ Haberi: Mezunumuza 2023 IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü 555x320-olfa_ben_yahia_ieee-tez-odul-haber-2023


IEEE Türkiye Doktora Tez Ödülleri Hakkında 
IEEE Türkiye Doktora Tezi Ödülü, doktorasını Türkiye’deki bir üniversitede IEEE faaliyet alanlarından birinde son iki yıl içerisinde tamamlamış ve üstün nitelikli doktora tezi ile gelecek vaat eden genç bilim insanlarına verilir. 

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

electronic

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında veri, ses ve video gibi bilgilerin işlenmesi, iletilmesi, algılanması, saklanması, bu işlevleri yerine getirecek elektronik düzen ve sistemlerin tasarımı, antenler ve elektromagnetik alan ve dalga kuramları ve uygulamaları, yarı iletken elektronik elemanların fiziği ve üretim teknolojileri ile uğraşan, hızla gelişen elektronik ve telekomünikasyon teknolojilerine ayak uyduracak bilgi birikimi ve bilimsel formasyona sahip mühendisler yetiştirilmektedir.

electronic abet akreditasyonu

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır. ABET Akreditasyonu sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.