Akademisyenimize IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü

by Suat Aksu | Ağu 22, 2023
EHMB Üyesine IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü ... ayrıntılar

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Mustafa Altun 
2023 yılında verilen IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülünü almaya layık görülmüştür. 

Öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Kaynaklar 
İlgili IEEE Türkiye Ödül Duyurusu *
İlgili İTÜ Haberi AdresiIEEE Araştırma Teşvik Ödülü Hakkında *
IEEE Türkiye Ödül Komitesi tarafından 2023 yılında 3 Araştırma Teşvik Ödülü ve 5 Doktora Tezi Ödülü verilmesine karar verilmiştir. IEEE Türkiye Araştırma Teşvik Ödülü, IEEE faaliyet alanlarında üstün nitelikli bilimsel çalışmalarıyla öne çıkan, doktorasını son on yıl içinde tamamlamış, doktora sonrası araştırmalarının önemli bir bölümünü Türkiye’de yapmış ve Türkiye’de ikame eden bilim insanlarına verilir.


altunmus
Doç. Dr. Mustafa Altun 

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

electronic

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında veri, ses ve video gibi bilgilerin işlenmesi, iletilmesi, algılanması, saklanması, bu işlevleri yerine getirecek elektronik düzen ve sistemlerin tasarımı, antenler ve elektromagnetik alan ve dalga kuramları ve uygulamaları, yarı iletken elektronik elemanların fiziği ve üretim teknolojileri ile uğraşan, hızla gelişen elektronik ve telekomünikasyon teknolojilerine ayak uyduracak bilgi birikimi ve bilimsel formasyona sahip mühendisler yetiştirilmektedir.

electronic abet akreditasyonu

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır. ABET Akreditasyonu sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.