Araştırma Görevlimize Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü

by Suat Aksu | Ağu 16, 2023
2023 Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü Hakkında ..
Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Semih Doğu 2023 yılında elektromanyetik alanında yaptığı çalışmaları ile Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır. 

Kendilerini tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 


Leopold B. Felsen Ödülü Hakkında
2005 yılında vefat eden Prof. Dr. Leopold B. Felsen’in vasiyeti doğrultusunda Türk öğrencilerin/araştırmacıların yurtiçindeki elektromanyetik alanındaki çalışmalarından kaynaklanan yayınları ve bireysel katkılarına belirli oranda öncelik gösterilerek verilen bu ödül EMC Türkiye ve Leopold B. Felsen Vakfı tarafından verilmektedir. 

Kaynaklar
* İlgili İTÜ Haberi: Araştırma Görevlimize Leopold B. Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı Ödülü (14 Ağustos 2023) 
* 2023 Ödül Başvuru Duyurusu: https://www.ieee.org.tr/2023-felsen-award/

felsen-award-s-dogu-023-1

felsen-award-s-dogu-023-2    

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

electronic

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında veri, ses ve video gibi bilgilerin işlenmesi, iletilmesi, algılanması, saklanması, bu işlevleri yerine getirecek elektronik düzen ve sistemlerin tasarımı, antenler ve elektromagnetik alan ve dalga kuramları ve uygulamaları, yarı iletken elektronik elemanların fiziği ve üretim teknolojileri ile uğraşan, hızla gelişen elektronik ve telekomünikasyon teknolojilerine ayak uyduracak bilgi birikimi ve bilimsel formasyona sahip mühendisler yetiştirilmektedir.

electronic abet akreditasyonu

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır. ABET Akreditasyonu sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.