Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Mustafa Berke Yelten TÜBİTAK Danışma Kurulu’nda

by Suat Aksu | Haz 08, 2022
EHMB Öğretim Üyesi TÜBİTAK (EEEAG) Danışma Kurulu’na üye olarak seçildi
İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Mustafa Berke Yelten, TÜBİTAK Araştırma Destek Programları Başkanlığı’na bağlı Elektrik, Elektronik ve Enformatik Araştırma Destek Grubu (EEEAG) Danışma Kurulu’na üye olarak seçildi.

Öğretim Üyemizi Kutlar, başarılarının devamını dileriz. 

İlgili İTÜ Haberi: Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Mustafa Berke Yelten TÜBİTAK Danışma Kurulu’nda (8 Haziran 2022)

eeag-mustafa-berke-yelten-kapak-2022-haz-555-320

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği

electronic

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında veri, ses ve video gibi bilgilerin işlenmesi, iletilmesi, algılanması, saklanması, bu işlevleri yerine getirecek elektronik düzen ve sistemlerin tasarımı, antenler ve elektromagnetik alan ve dalga kuramları ve uygulamaları, yarı iletken elektronik elemanların fiziği ve üretim teknolojileri ile uğraşan, hızla gelişen elektronik ve telekomünikasyon teknolojilerine ayak uyduracak bilgi birikimi ve bilimsel formasyona sahip mühendisler yetiştirilmektedir.

electronic abet akreditasyonu

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans Programı, ABET Mühendislik Akreditasyon Komisyonu (EAC) tarafından akredite edilmiş bir programdır. ABET Akreditasyonu sayfamızdan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.